0ATO07.5V
DigiKey Part Number
F11167-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0ATO07.5V
Description
FUSE AUTO 7.5A 32VAC/VDC BLADE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.5 A 32 V 32 V Fuse Automotive Requires Holder Blade, ATO/ATC
Category
Voltage Rating - AC
32 V
Mfr
Voltage Rating - DC
Series
Response Time
Fast Blow
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Approval Agency
CSA, UL
Mounting Type
Requires Holder
Color
Brown
Fuse Type
Size / Dimension
0.750" L x 0.200" W x 0.480" H (19.05mm x 5.08mm x 12.19mm)