LFJ606003C
DigiKey Part Number
LFJ606003C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFJ606003C
Description
FUSE BLOCK CART 600V 600A DIN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 600 A 600V 3 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
600 A
Number of Circuits
3
Fuse Size
2.5" Dia x 8" L (63.5mm x 203.2mm)