3-23T-SN-24
DigiKey Part Number
1798-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3-23T-SN-24
Description
RFI FINGERSTOCK BECU TIN ADH
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Fingerstock Beryllium Copper Tin Adhesive
Category
Height
0.030" (0.76mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Material
Beryllium Copper
Packaging
Bulk
Plating
Tin
Part Status
Active
Plating - Thickness
Flash
Type
Fingerstock
Attachment Method
Adhesive
Width
0.230" (5.84mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 121°C
Length
24.000" (609.60mm)