10-26UD-SN-16
DigiKey Part Number
10-26UD-SN-16-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-26UD-SN-16
Description
RFI FINGERSTOCK BECU TIN ADH
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Fingerstock Beryllium Copper Tin Adhesive
Category
Length
16.000" (406.40mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Height
0.110" (2.79mm)
Series
Material
Beryllium Copper
Packaging
Bulk
Plating
Tin
Part Status
Active
Plating - Thickness
Flash
Type
Fingerstock
Attachment Method
Adhesive
Width
0.260" (6.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 121°C