A18168-150
DigiKey Part Number
903-A18168-150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A18168-150
Description
RF EMI ABSORBERS 18" X 18"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbers CoolZorb 18.000" (457.20mm) X 18.000" (457.20mm) X 0.150" (3.80mm)
Category
Length
18.000" (457.20mm)
Manufacturer
Laird Technologies EMI
Width
18.000" (457.20mm)
Series
Thickness - Overall
0.150" (3.80mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C