W3F11A1018AT1F
DigiKey Part Number
478-11171-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11171-1-ND - Cut Tape (CT)
478-11171-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3F11A1018AT1F
Description
CAP FEEDTHRU 100PF 100V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF Feed Through Capacitor 100V 300 mA 600mOhm 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
W3F11A1018AT1F Models
Category
Current
300 mA
Manufacturer
KYOCERA AVX
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
100 pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
-20%, +50%
Height (Max)
0.050" (1.27mm)
Voltage - Rated
100V