TCJK476M006R0150E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 1206 (3216 Metric) 150mOhm @ 100kHz
TCJK476M006R0150E
DigiKey Part Number
478-TCJK476M006R0150ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJK476M006R0150E
Description
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
47 µF
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
K
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz