TCJB227M004R0035
DigiKey Part Number
478-8782-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-8782-1-ND - Cut Tape (CT)
478-8782-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJB227M004R0035
Description
CAP TANT POLY 220UF 4V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 1411 (3528 Metric), 1210 35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
220 µF
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm @ 100kHz