TAJB475K025SNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 2,062
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
In Stock: 93
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1411 (3528 Metric), 1210 1.5Ohm
TAJB475K025SNJ
DigiKey Part Number
TAJB475K025SNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJB475K025SNJ
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 1411
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJB475K025SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
25 V