SR072A220JAATR1 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 389
22 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR072A220JAATR1
DigiKey Part Number
SR072A220JAATR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR072A220JAATR1
Description
CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)