SA102C332JAR
DigiKey Part Number
SA102C332JAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102C332JAR
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SA102C332JAR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%