LP0603A1880ANTR
DigiKey Part Number
478-2912-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-2912-1-ND - Cut Tape (CT)
478-2912-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LP0603A1880ANTR
Description
RF FILTER LOW PASS 1.88GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.88GHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 80MHz Bandwidth 0.3dB 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LP0603A1880ANTR Models
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
KYOCERA AVX
Insertion Loss
0.3dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Frequency
1.88GHz Center
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Bandwidth
80MHz