LD031C103JAB2A
DigiKey Part Number
478-LD031C103JAB2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-LD031C103JAB2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-LD031C103JAB2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD031C103JAB2A
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LD031C103JAB2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)