KGM15ACG1H331FT
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1H331FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15ACG1H331FTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15ACG1H331FTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1H331FT
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
330 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KGM15ACG1H331FT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)