KAS21BR71H103KT
DigiKey Part Number
478-KAS21BR71H103KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAS21BR71H103KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAS21BR71H103KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAS21BR71H103KT
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KAS21BR71H103KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)