CB017E0103JBA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CB017E0103JBA |
Description | CAP FILM 10000PF 5% 100VDC 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 38 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CB017E0103JBA Models |
Category | Dielectric Material |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case |
Part Status Active | Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.045" (1.15mm) |
Tolerance ±5% | Applications General Purpose |
Voltage Rating - AC 63V | Features Low ESR, Low ESL |
Voltage Rating - DC 100V |