AL12A08N0GTR
DigiKey Part Number
478-7174-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7174-1-ND - Cut Tape (CT)
478-7174-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AL12A08N0GTR
Description
FIXED IND 8NH 4A 2.6 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 nH Unshielded Wirewound Inductor 4 A 2.6mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
2.6mOhm Max
Series
Q @ Freq
140 @ 150MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
5GHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
150 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.145" L x 0.120" W (3.68mm x 3.05mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.125" (3.18mm)