600S220FW250XT4K
DigiKey Part Number
478-600S220FW250XT4KTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-600S220FW250XT4KCT-ND - Cut Tape (CT)
478-600S220FW250XT4KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
600S220FW250XT4K
Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
600S220FW250XT4K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)