116TGA101K100TT
DigiKey Part Number
1284-1561-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
116TGA101K100TT
Description
CAP CER 100PF 100V 2525
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor 2525 (6464 Metric)
Category
Voltage - Rated
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tray
Package / Case
2525 (6464 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.025" L x 0.025" W (0.64mm x 0.64mm)
Capacitance
Thickness (Max)
0.012" (0.30mm)
Tolerance
±10%