100A4R7DW150XT1K
DigiKey Part Number
478-100A4R7DW150XT1KTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-100A4R7DW150XT1KCT-ND - Cut Tape (CT)
478-100A4R7DW150XT1KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100A4R7DW150XT1K
Description
CAP CER 4.7PF 150V .5PF NONSTND
Detailed Description
4.7 pF ±0.5pF 150V Ceramic Capacitor P90
EDA/CAD Models
100A4R7DW150XT1K Models
Category
Tolerance
±0.5pF
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C