08052C103KAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF21BR72D103KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF21BR72D103KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGF21BR72D103KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08052C103KAZ2A
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
08052C103KAZ2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)