SG73P2ETTD100J is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 2,214
Datasheet
10 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SG73P2ETTD100J
DigiKey Part Number
2019-SG73P2ETTD100JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SG73P2ETTD100JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SG73P2ETTD100JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P2ETTD100J
Description
RES 10 OHM 5% 3/4W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SG73P2ETTD100J Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)