SG73P2ARTTD432G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
4.3 kOhms ±2% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SG73P2ARTTD432G
DigiKey Part Number
2019-SG73P2ARTTD432GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P2ARTTD432G
Description
RES 4.3K OHM 2% 1/2W 0805
Detailed Description
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)