2220Y3K00681FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±1% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00681FCT
DigiKey Part Number
2220Y3K00681FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y3K00681FCT
Description
CAP CER 680PF 3KV C0G/NP0 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y3K00681FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)