1812Y5000103FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
10000 pF ±1% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
1812Y5000103FCT
DigiKey Part Number
1812Y5000103FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y5000103FCT
Description
CAP CER 10000PF 500V C0G 1812
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812Y5000103FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)