1812J6300822MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
KEMET
Similar
TDK
TDK
8200 pF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J6300822MXT
DigiKey Part Number
1812J6300822MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J6300822MXT
Description
CAP CER 8200PF 630V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J6300822MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)