1812J6300154MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 496
KEMET
In Stock: 119
Similar
TDK
Similar
TDK
0.15 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J6300154MXT
DigiKey Part Number
1812J6300154MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J6300154MXT
Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J6300154MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)