1808Y5000330FFT
DigiKey Part Number
1808Y5000330FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808Y5000330FFT
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 1808
Detailed Description
33 pF ±1% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
EDA/CAD Models
1808Y5000330FFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)