1808Y2500391FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
390 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1808 (4520 Metric)
1808Y2500391FCT
DigiKey Part Number
1808Y2500391FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808Y2500391FCT
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 1808
Detailed Description
EDA/CAD Models
1808Y2500391FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)