1808J2000472FFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
1808J2000472FFT
DigiKey Part Number
1808J2000472FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808J2000472FFT
Description
CAP CER 4700PF 200V C0G/NP0 1808
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1808J2000472FFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)