0805Y1000150FAT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
15 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
0805 (2012 Metric) Standard MLCC
0805Y1000150FAT
DigiKey Part Number
0805Y1000150FAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805Y1000150FAT
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805Y1000150FAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)