060330630103KXT
DigiKey Part Number
1608-1294-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1294-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1294-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
060330630103KXT
Description
CAP CER 10000PF 63V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 63V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
060330630103KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss, Non-Magnetic, Soft Termination
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)