P62CD0R7B5ST
DigiKey Part Number
1761-P62CD0R7B5STTR-ND - Tape & Reel (TR)
1761-P62CD0R7B5STCT-ND - Cut Tape (CT)
1761-P62CD0R7B5STDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P62CD0R7B5ST
Description
BROADBAND CAPACITOR, 0.7 PF, 060
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.7 pF 50V Ceramic Capacitor N20 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss, Low ESL, Epoxy Mountable
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.058" L x 0.020" W (1.47mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)