TPI9664A0L110N
DigiKey Part Number
399-TPI9664A0L110NTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-TPI9664A0L110NCT-ND - Cut Tape (CT)
399-TPI9664A0L110NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPI9664A0L110N
Description
FIXED IND 110NH 58A 0.185 MOHM
Detailed Description
110 nH Unshielded Molded Inductor 58 A 0.185mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
104A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
0.185mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Size / Dimension
0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)