TPI128080L180N
DigiKey Part Number
399-18554-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-18554-1-ND - Cut Tape (CT)
399-18554-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPI128080L180N
Description
FIXED IND 180NH 50A 0.29 MOHM
Detailed Description
180 nH Shielded Inductor 50 A 0.29mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPI128080L180N Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
0.29mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
78A