T521X107M025ATE030
DigiKey Part Number
399-13127-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13127-1-ND - Cut Tape (CT)
399-13127-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521X107M025ATE030
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 30mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T521X107M025ATE030 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm @ 100kHz
Manufacturer
KEMET
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
100 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
X
Voltage - Rated
25 V