T521V226M025ATE045
DigiKey Part Number
399-11718-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11718-1-ND - Cut Tape (CT)
399-11718-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521V226M025ATE045
Description
CAP TANT POLY 22UF 25V 2917
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 45mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T521V226M025ATE045 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz