T520D337M004ATE045 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 64,378
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 14,500
Datasheet
Similar
In Stock: 913
In Stock: 300
In Stock: 878
Direct
KYOCERA AVX
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 45mOhm @ 100kHz
KEMET Webinar - Polymer Capacitors - Your Solution When MLCC Lead Times Are Tight
T520D337M004ATE045
DigiKey Part Number
399-4051-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520D337M004ATE045
Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520D337M004ATE045 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz