T520B336M008ATE025 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 8 V 1411 (3528 Metric) 25mOhm @ 100kHz
KEMET Webinar - Polymer Capacitors - Your Solution When MLCC Lead Times Are Tight
T520B336M008ATE025
DigiKey Part Number
399-5121-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520B336M008ATE025
Description
CAP TANT POLY 33UF 8V 1411
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520B336M008ATE025 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
8 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz