T491D106M035AH
DigiKey Part Number
399-T491D106M035AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T491D106M035AHCT-ND - Cut Tape (CT)
399-T491D106M035AHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491D106M035AH
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 1Ohm
EDA/CAD Models
T491D106M035AH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm