MPEV1D0630L220
DigiKey Part Number
399-MPEV1D0630L220TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-MPEV1D0630L220CT-ND - Cut Tape (CT)
399-MPEV1D0630L220DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPEV1D0630L220
Description
FIXED IND 22UH 2.7A 186.3 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 2.7 A 186.3mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPEV1D0630L220 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
186.3mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
9.6MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.276" L x 0.256" W (7.00mm x 6.50mm)
Current - Saturation (Isat)
3.5A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)