CKC21C204KWGLCAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21C204KWGLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC21C204KWGLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC21C204KWGLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C204KWGLCAUTO
Description
CAP CER 0.2UF 650V C0G/NP0 2220
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.2 µF ±10% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21C204KWGLCAUTO Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±10%
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)