CKC18C943KWGLCAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC18C943KWGLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC18C943KWGLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC18C943KWGLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC18C943KWGLCAUTO
Description
CAP CER 0.094UF 650V C0G 1812
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.094 µF ±10% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CKC18C943KWGLCAUTO Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±10%
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)