C1825C822J2GACTU
DigiKey Part Number
399-C1825C822J2GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C822J2GACTU
Description
CAP CER 8200PF 200V C0G/NP0 1825
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8200 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1825C822J2GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)