C1812C542KFGLCAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812C542KFGLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C542KFGLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C542KFGLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C542KFGLCAUTO
Description
CAP CER 5400PF 1.5KV C0G 1812
Detailed Description
5400 pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C542KFGLCAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked), High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)