C1210H562KCGACT500
DigiKey Part Number
399-14407-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-14407-1-ND - Cut Tape (CT)
399-14407-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210H562KCGACT500
Description
CAP CER 5600PF 500V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5600 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210H562KCGACT500 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)