C1206C104J3HACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C104J3HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C104J3HACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C104J3HACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C104J3HACTU
Description
CAP CER 0.1UF 25V X8R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C104J3HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)