C0603V332KCRACTU
DigiKey Part Number
399-12309-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-12309-1-ND - Cut Tape (CT)
399-12309-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603V332KCRACTU
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603V332KCRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, ArcShield™
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)