A785MS157M1HLAV026
DigiKey Part Number
399-A785MS157M1HLAV026TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A785MS157M1HLAV026CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A785MS157M1HLAV026DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A785MS157M1HLAV026
Description
CAP ALUM HYB 150UF 20% 50V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 26mOhm 1000 Hrs @ 150°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
Anti-Vibration
Ripple Current @ Low Frequency
594 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.7 A @ 100 kHz
Capacitance
150 µF
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.520" (13.20mm)
Voltage - Rated
50 V
Surface Mount Land Size
0.425" L x 0.406" W (10.80mm x 10.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
26mOhm
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 150°C