A783MW227M1JLAS013
DigiKey Part Number
399-A783MW227M1JLAS013TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A783MW227M1JLAS013CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A783MW227M1JLAS013DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A783MW227M1JLAS013
Description
CAP ALU HYBRID 125C 63V 220UF
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 13mOhm 4000 Hrs @ 125°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
A783MW227M1JLAS013 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
High Vibration
Ripple Current @ Low Frequency
814 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.7 A @ 100 kHz
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Voltage - Rated
63 V
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
13mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C